Világsiker előtt állhat egy mórahalmi középiskolás
A mórahalmi diákok ismét kiemelkedő eredményeket értek el az Országos Tudományos Innovációs Olimpián. Az egyik legfigyelemreméltóbb projekt egy okosszemüveg fejlesztése volt, amely az egészségügyben is nagy lehetőségeket rejt. A fiatalok más területeken is maradandót alkottak, a kollégiumi adminisztráció és a munkaerőpiac digitalizálásával.
A mórahalmi középiskolások ismét bebizonyították, hogy a tehetség és a kreativitás határtalan. Az Országos Tudományos Innovációs Olimpián több csapat is kiemelkedő fejlesztésekkel mutatkozott be – köztük egy különleges okosszemüveg –, amelyek nagy érdeklődést váltottak ki a szakmai körökben.
Mórahalmi siker. A Tóth János iskola diákjai Rekecki Alex és Pető Ádám felkészítőjük Szabó Beatrix segítségével egy siketeket segítő okosszemüveget készítettek, ami most az Egyetemi TDK Konferencián tarolt. Archív Fotó: Karnok CsabaOkosszemüveg, amely az egészségügyet forradalmasíthatja
Az Egyetemi TDK Konferencián a verseny egyik legnagyobb figyelmet kapott projektje Rekecki Alex nevéhez fűződik, aki egy okosszemüveg fejlesztésén dolgozott. A találmány annyira innovatívnak bizonyult, hogy a Semmelweis Egyetem is felfigyelt rá, és meghívást kapott az idei Tudományos Diákköri Konferenciára (TDK), hogy bemutassa munkáját.
Személyes ajándék Alexnek
Mint Angyalné Kovács Anikó, a Szegedi SZC Tóth János Mórahalmi Szakképző Iskola és Szilágyi Mihály Kollégium igazgatója elmondta, hogy a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika igazgatója, a tehetséggondozás iránt mélyen elkötelezett igazgatója, Szijártó Attila az egyetemi TDK végén külön, személyesen megajándékozta a versenyen előadó Alexet. – Alex egy siketek számára készült okosszemüveg fejlesztéssel keltette fel tavaly a Magyar Innovációs Szövetség figyelmét. Most pedig megállta a helyét az egyetemisták között is. Gyorsan meg is kérdezték tőle, hogy ugye a Semmelweisre jön tovább – mesélte a büszke intézményvezető.
Csizmadia Ádám és Bognár Tamás egy olyan szoftver kifejlesztésén dolgozott, amely hatékonyabbá teszi a kollégiumi adminisztrációt. Jelenleg a legtöbb kollégium rendszere kevésbé fejlett, mint az oktatási intézményekben használt Kréta-platform. A fiúk célja, hogy a diákok és a kollégiumi vezetés számára egy korszerűbb, átláthatóbb megoldást nyújtsanak.
Új platform a munkaerőpiaci kapcsolatok erősítésére
Fitola Marcell és Tuza Ákos projektje a munkavállalók és munkáltatók közötti kapcsolat egyszerűsítésére összpontosít. Bár a fejlesztés még korai szakaszban van, célja egy hatékonyabb és gördülékenyebb munkaerőpiaci kommunikáció megteremtése.
Forrás: delmagyar.hu